Страницы

28 июня 2024

Як повідомити про пошкодження своєї нерухомості внаслідок війни?

Як повідомити про пошкодження своєї нерухомості внаслідок війни?

Після реєстрації повідомлення про пошкоджене або зруйноване майно, потрібно ще подати заяву єВідновлення, яку розгляне комісія та прийме рішення про нарахування компенсації.

Раніше, для отримання послуг онлайн, я реєструвався на веб-порталі Дія, використовуя аутентифікацію за допомогою BankID НБУ. Зараз мене цікавить відновлення вікон та балконів. Після проходження ідентифікації, на головній сторінці сервісу my.diia.gov.ua, натиснув меню "Послуги".

Послуги на веб-порталі Дія

Вибрав пункт "Пенсії, пільги та допомога", та відкрилась сторінка diia.gov.ua, без субдомену "my". Далі, розкрив пункт "Пошкоджене майно".

Послуги на веб-порталі Дія

На сторінці, яка відкрилась, (diia.gov.ua/services/poshkodzhene-majno), пропонують подати повідомлення про пошкодження або знищення своєї нерухомості внаслідок військової агресії Російської Федерації.

Веб-портал Дія Пошкоджене майно

Нижче на сторінці, вказано, що при заповнені онлайн-форми, дані про об’єкт, що було пошкоджено (у разі, якщо інформація про ваш об’єкт зберігається в Державному реєстрі речових прав), можуть бути завантажені автоматично.

Далі зазначено, що згодом буде створено спеціальну комісію, яка оцінить збитки. Заявник отримає повідомлення про наступні кроки, коли буде визначено порядок та розпочато процес компенсації. Компенсація надається, якщо житло пошкоджене через бойові дії і не було повністю відремонтоване самостійно. У мене, якраз такий варіант.

Звернув увагу, що після подання повідомлення про пошкоджене або зруйноване майно, потрібно ще подати заяву єВідновлення на порталі Дія diia.gov.ua/services/kompensaciya-za-poshkodzhene-majno

Після подання заяви з вами зв'яжеться комісія, яка розгляне заяву та прийме рішення про нарахування компенсації. За пошкоджене майно виплата буде нараховуватись на картку єВідновлення.

Веб-портал Дія. Компенсація пошкодженого майна

Отже, спочатку треба подати повідомлення про пошкоджене майно. Там є п'ять кроків. На першому звіряєте свої персональні дані, на другому зазначаєте, квартира це чи приватний будинок. З визначенням наступного пункту, вже виникли труднощі. Площу квартири, необхідно зазначити у відповідності до документа на право власності або технічного паспорта на об'єкт. Під рукою нема, треба шукати.

Веб-портал Дія. Повідомлення про пошкоджене майно.

Перейшов до послуги "Земля, будівництво, нерухомість". І ось тут, хто би міг уявити, всі три послуги, про яки зазначалось вище, в одному місці. Але зараз мене цікавить державна реєстрація прав на нерухоме майно.

Веб-портал Дія. Нерухомість.

Точніше, не сама реєстрація, а дані прав власності. А тут цього немає. Тут можна подати заяву на реєстрацію права власності на нерухоме майно за умови, якщо нерухомість придбана чи оформлена до створення Держреєстру речових прав 2013 року.

Веб-портал Дія. Нерухомість.

Повернувся до повідомлення про пошкоджене майно. На третьому кроці залишив опцію часткового пошкодження - пошкоджено вікна, балкон, але тримальні стіни не постраждали.

Веб-портал Дія. Повідомлення про пошкоджене майно.

На четвертому кроці описав основні пошкодження. Датою пошкодження зазначив 3 березня 2022 рік. На той момент не писав ніяких заяв до поліції або інших інстанцій. На зараз, вікна затягнуті плівкою, це й сфотографував.

Веб-портал Дія. Повідомлення про пошкоджене майно.

На останньому, п'ятому кроці перевірив та підтвердив надані дані, після чого повідомлення було надіслано. Як і зазначав вище, після подання повідомлення про пошкоджене або зруйноване майно, потрібно ще подати заяву єВідновлення (diia.gov.ua/services/kompensaciya-za-poshkodzhene-majno).

Веб-портал Дія. Повідомлення про пошкоджене майно.

У профілі, на вкладці послуги, зазначається, що повідомлення у процесі відправки.

Веб-портал Дія. Повідомлення про пошкоджене майно.

Але, відправити не вдалося. При відправці повідомлення сталася помилка. Запропонували звернутися до технічної підтримки. Спробую надіслати ще раз.

Веб-портал Дія. Повідомлення про пошкоджене майно.

Звернувся до бота підтримки в Telegram t.me/Diia_help_bot, після відповідей на питання, натиснув кнопку запитати менеджера. Менеджер просив надіслати скриншот цілого екрану з помилкою. На скриншоті має бути видно адресну строку браузера та поточні дату й час. Так і зробив, але в редакторі видалив всі непотрібні іконки в браузері та на панелі інструментів. Менеджер рекомендував видалити всі чернетки в особистому кабінеті, очистити кеш та кукі браузера й подати заяву наново. Також стисніть файли, якщо додаєте їх до повідомлення.

Доречи, якщо на якомусь етапі ви не встигнете заповнити форму до кінця, вона зберігається на вкладці чернеток. Видалення чернеток і все інше не допомогло, та при відправці повідомлення втретє, сталася помилка.

Веб-портал Дія. Помилка повідомлення про пошкоджене майно.

Але, що цікаво, на вкладці отриманих документів зазначені всі три моїх заяви, які можна переглянути або завантажити.

Веб-портал Дія. Помилка повідомлення про пошкоджене майно.

Знов звернувся до підтримки в Telegram, вже порадили відправити повідомлення без фото. Дійсно, це спрацювало, з'явилась відмітка "Зареєстровано".

Веб-портал Дія. Помилка повідомлення про пошкоджене майно.

На скільки я зрозумів, результатом подачі цього повідомлення є його реєстрація. А щоб отримати гроші, після подання повідомлення про пошкоджене або зруйноване майно, не забудьте ще подати заяву єВідновлення, де й додайте необхідні фотографії. До речі, поки я писав цю статтю, в розділі "Земля, будівництво, нерухомість", заява про відшкодування збитків змінилась на заяву до міжнародного Реєстру збитків.

Заява до міжнародного Реєстру збитків

Чи вийшло подати заяву єВідновлення, враховуючи, що подія відбулась більш, ніж два роки тому, та не писав ніяких заяв до поліції або інших інстанцій, читайте у наступній статті.


Комментариев нет:

Отправить комментарий